Hastane English Yeni Site Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

OKULUMUZUN FOTOĞRAFLARI

Adalet meslek yüksekokulu akademik ve idari personel ile birimlerin fotoğrafları

Devamı

BİLGİ YARIŞMASI

Ödüllü bilgi yarışmamızdan kareler...

Devamı

ÖĞRENCİLERİMİZDEN HEDİYE

Öğrencilerimiz Tuzcu Mimar Sinan Okulu'na hediyelerini götürdü.

Devamı

İLK YARDIM EĞİTİMİ

Dr. Fatma Tortum tarafından verilen ilk yarım eğitimine öğrencilerimizin ilgisi

Devamı

ZİYARET

Hüseyin Turgut Eğitim Merkezine Ziyaret

Devamı

BİLGİ YARIŞMASINA HAZIRLIK

Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi ile hazırladığımız bilgi yarışması hazırlıkları

Devamı

SPORTİF FAALİYETLER

Öğrencilerimiz sportif faaliyetlere katılıyor.

OKULUMUZA ZİYARET

Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okulumuzda

Devamı

Yönetimin Mesajı

Yrd. Doç. Dr. Cem ŞENOL (MÜDÜR)Değerli Öğrenciler, Atatürk Üniversitesine ve Yüksek Okulumuza Hoş Geldiniz. Ülkemizin Köklü ve Bir Çok Alanda Öncü Üniversitesi Olan Atatürk Üniversitesi, Türkiye’nin ve Bölgemizin Bilimsel Alanda Hizmet Veren Yüksek Öğretim Kuruluşlarından Biridir. Yetkin Bir Öğretim Kadrosuyla Eğitim Ve Öğretime Devam Eden Yüksek Okulumuz, Sizleri Yetiştirmekten Onur Duymaktadır. Yüksek Okulumuzdaki Eğitim Öğretim Hayatınız Boyunca, Üniversitemizin ve Yüksek Okulumuzun Tüm İmkânları ile Sizlere Destek Olacağını Unutmayınız. Hem Okulumuzda Geçireceğiniz Hem de Sonraki Hayatınızda, Başarı, Sağlık ve Mutluluklar Dilerim.

Tarihçe

Adalet Meslek Yüksekokulu, 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2, 7/h ve 3843 sayılı Kanunun 4. maddesi uyarınca; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 01.10.2010 gün ve 4870-36104 sayılı yazısı ile kurulmuştur. Yüksekokulumuz, kuruluşunun tamamlanması ile birlikte 2010-2011 eğitim öğretim yılında, “Adalet” ön lisans programı ile eğitime başlamıştır. 
 Yüksekokulumuzun ikinci programı olan Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri bölümü ise Üniversitemiz Rektörlüğü ile Adalet Bakanlığı CTE Genel Müdürlüğü arasında 21.12.2016 gün ve 33887084-090.05-E.2371 sayılı protokol ve Yüksek Öğretim Kurulu Eğitim Öğretim Dairesi Başkanlığı’nın 03.05.2017 gün ve 75850160-301.01.02-30400 sayılı onay yazısı ile kurulmuştur. Bu bölüme, 20.04.2017 tarihli genel kurul toplantısında alınan karar ile 50 normal öğretim, 50 ikinci öğretim öğrenci kontenjanı verilmiştir. “Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri” bölümü, bu çalışmalar sonucunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının güz döneminde, ikinci ön lisans bölümü olarak eğitim öğretime başlamıştır.
Yüksekokulumuzdaki dersler, kadromuzda yer alan öğretim görevlileri, Atatürk Üniversitesinin farklı birimlerinden alanında uzman hocalar ve Adalet Bakanlığı tarafından görevlendirilen, hâkim, savcı, ve müdür statüsündeki personel tarafından yürütülmektedir. Bunun dışında Yüksek okulumuzda, biri yüksekokul sekreteri olmak üzere dört idari, bir teknik personel ile bir güvenlik görevlisi bulunmaktadır.

Misyon ve Vizyon

Yüksekokulumuzun ideali, yürütülen eğitim programları ilekaliteli bir mesleki eğitim sunmak ve Türkiye’nin en iyi Adalet MeslekYüksekokulu olmaktır.Bu vizyon doğrultusunda Yüksekokulumuzdaki dersler kadromuzdayer alan öğretim görevlileri, Atatürk Üniversitesinin farklı birimlerindenalanında uzman hocalar ve Adalet Bakanlığı tarafından görevlendirilen, hâkim,savcı, ve müdür statüsündeki personel tarafından yürütülmekte; öğrencilere hemteorik hem de uygulamalı eğitimler verilmektedir.
Yüksekokulumuzun kuruluş amacı; nitelikli eğitim vererek adalet hizmetlerinde ihtiyaç duyulan iyi yetişmiş kaliteli çalışan ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmaktır. Bu maksatla Yüksekokulumuz Adalet ve Ceza İnfaz Ve Güvenlik Hizmetleri Programında eğitim alan öğrencilerimiz, Adalet Bakanlığı’nda zabıt kâtibi, mübaşir, yazı işleri müdürü, icra müdürü, icra müdür yardımcısı, icra kâtibi, cezaevi personeli, cezaevi kâtipliği, infaz koruma memuru; noterlerde, avukat bürolarında ve özel veya kamu kuruluşlarının hukuk müşavirliği birimlerinde ise kâtip olarak çalışmaktadır.

Öğrenci İşleri

Tanıtım / Yönetim

Mezuniyet Törenleri

Formlar & Dilekçeler

Tablolar & Raporlar

Merak Edilenler

Öğrenci Bilgi Sistemi

Bilimsel ve Sosyal Faaliyetlerimiz