Hastane English Yeni Site Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

HINIS MESLEK YÜKSEKOKULU

YÜKSEKOKULUMUZ

BİLİM ÖDÜLLERİ

Hınıs MYO Müdürümüz Sn.Doç.Dr. Serkan YILDIRIM Bilim Teşvik 1. lik Ödülünü aldı

REKTÖRLÜĞE ZİYARETİMİZ

Atatürk Üniversitesi Rektörü Sn. Prof.Dr Ömer ÇOMAKLI' yı Ziyaretimiz.

GEZİ

Yüksekokul Öğrencilerimizle Muş'a Yaptığımız Tarihi ve Kültürel Gezi

ÇİFTÇİ EĞİTİM KURSU

KUDAKA Destekli Süt Sığırcılığı Yapan Çiftçilerimize Yönelik Kursumuzdan

BİLİM ÖDÜLLERİ

Sağlık Bilimi Alanında 1.lik

İFTAR

Yüksekokulumuzun Çocuk Gelişimi Programı öğrencileriyle iftarda buluştuk.

SERGİ

Eğitici Oyuncak Sergimizden

1. UÇURTMA FESTİVALİ

22 Mayıs Çarşamba günü kutlanan 1. Uçurtma Festivali..Detaylar duyurularda..

Ziyaret

Yönetimin Mesajı

Sevgili öğrencilerim,
     Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesi’nin Hınıs Meslek Yüksekokulu internet sayfasına hoş geldiniz.
     Üniversitemizin Hınıs yerleşkesinde bulunan Yüksekokulumuz’da, 6 bölüm 3 aktif programla 218 öğrenci eğitim almakta olup, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından açılması uygun görülen Eczane Hizmetleri ile Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarına 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci alımının gerçekleşmesi durumunda mevcut öğrenci sayımız yaklaşık 500 olacaktır.
    Yüksekokulumuzun sahip olduğu fiziki imkânlar, güçlü akademik ve idari kadrosu, atölye ve laboratuvar altyapısı ile Hınıs Meslek Yüksekokulu’nun öğrencisi olma ayrıcalığına erişmiş olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Aile sıcaklığını yaşayabileceğiniz çok doğru bir yerdesiniz.
    Okulumuzun en temel amacı, Üniversite, Sanayi,Eğitim ve Sağlık hizmet sektörleri ile işbirliği içinde çağdaş, sektörün ihtiyaç duyduğu ve mezun olunduğunda iş bulma kolaylığı olan ara elemanları yetiştirmektir. Bu anlamda sektördeki beklentiler doğrultusunda Meslek Yüksek Okulumuzdaki programların sayısını her yıl artırmayı planlamaktayız.
    Hınıs Meslek Yüksekokulu’nda sadece mesleki eğitim almayacaksınız. Bunun yanı sıra, kişisel gelişiminizi artıracak; evrensel değerleri de öğreneceksiniz. Böylece, mezun olduktan sonra ister meslek yaşamını ister Dikey Geçiş Sınavı ile daha ileri eğitimi seçin, Meslek Yüksekokulumuzun size kazandırdığı başarı ilkesi tüm yaşantınız boyunca en güçlü dayanağınız olacaktır.
                  Seçtiğiniz yol açık, yaşantınız anlamlı ve mesleğiniz başarı ile dolu olsun.

                                                                           Doç. Dr. Serkan YILDIRIM
                                                                              Yüksekokul Müdürü

Tarihçe

        Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksekokulu; 1998 yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı olarak Gıda Teknolojisi, İnşaat ve Su Ürünleri Sağlık Programları Bölümü Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programları açılmıştır.1999 - 2000 Eğitim-Öğretim Yılında Teknik Programlar Bölümü Gıda Teknolojisi ve Sağlık Programları Bölümü Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programına alınan 12 öğrenci ile eğitim-öğretime başlanmıştır. 2002-2003 öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar bölümüne bağlı olarak Muhasebe Programı açılmıştır. 2008-2009 öğretim yılında Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programın ismi Veteriner Sağlık Teknikerliği olarak değişmiştir. 2009-2010 Eğitim-Öğretim  Veteriner Sağlık Teknikerliği Programın ismi ''Laborant ve Veteriner Sağlık''  olarak değişmiştir. 2016 yılında Gıda İşleme Bölümüne bağlı Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi programı açılmış ancak tercih oranı düşük olduğu için yarı pasif hale getirilmiştir. İnşaat Bölümü'nde yeterli sayıda öğretim görevlisi olmadığı için de bu programa henüz öğrenci alınmamıştır.2017’de Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü açılmış ve bu bölüme bağlı Çocuk Gelişimi Programına 2018-2019 öğretim yılında öğrenci alımı başlamıştır.2018 yılının sonunda Tıbbi Hizmetler Bölümüne bağlı Eczane Hizmetleri ile Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarının açılması uygun görülmüş olup 2019-2020 eğitim yılında öğrenci alımına başlayacaktır.

Misyon ve Vizyon

Misyon
Sağlık ve eğitim sektörünün ihtiyacı olan , multidisipliner alanda mesleki  tam donanıma sahip , iletişim gücü yüksek, çağın gereksinimlerine uygun ve değişime açık , toplum yararını gözeten , insan haklarına, milli ve etik kurallara riayet edebilen , ara kademe insan gücünü  yetiştirmektir.

Vizyon
Geleceğin Türkiye’sinde ulusal  ve uluslararası düzeyde ,  yakın planda da ülkemizin ve başta profesyonel  sağlık yönetimlerinin ve eğitim sektörünün beklediği  karizma , deneyim ve eğitim bileşenlerine sahip çalışanlarını yetiştirmiş  , ülkenin topyekün gelişimiyle ilgili sektörlerle sürekli işbirliği içerisinde , mensubu olmaktan gurur duyulan önder  rolünü üstlenen  eğitim- öğretim kurumu olmak.