Hastane English Yeni Site Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

Rektörlük

Kampüste Yaşam

buyukResim.jpg

Atatürk Üniversitesi Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birine sahiptir. 6.5 milyon m2’lik açık alana sahip olan kampüste, kapalı alan 1 milyon m2’dir. Kampüs özellikle bol yeşil alan ve çağdaş kent estetiğini temsil eden peyzajıyla ideal bir yaşam alanı olarak dikkat çekmektedir.

Nezih ve huzurlu iklimiyle dikkat çeken kampüste, günde ortalama 50 bin kişiyi bulan bir nüfus hareketliliği yaşanmaktadır. Yine, gündelik yaşama dair her türlü ihtiyacın karşılanabileceği alışveriş merkezleri, banka şubeleri, kafeler, oyun alanları, sinema salonları ve spor salonlarının da bulunduğu kampüste, yürüyüş alanları ve kampüsün tamamını kapsayan bisiklet yolu da yer almaktadır.

Huzurun ve Güvenin Adresi

Atatürk Üniversitesi’ni ayrıcalıklı kılan önemli özelliklerden biri huzur ve güven ortamına sahip olmasıdır. Türkiye’deki üniversiteler arasında “en huzurlu ve yaşam standartları en iyi” olarak değerlendirilen üniversitemiz, farklı kültür ve farklı dünya görüşüne sahip bireylerin kardeşçe, huzurlu ve barış içerisinde bir arada yaşadıkları bir eğitim kurumudur.