Hastane English Yeni Site Ana Sayfa İletişim ÜBYS ÖBS ePosta Portal Personel Öğrenci Görevli X
Fakülteler Enstitüler Meslek Yüksekokulları Yüksekokul / Konservatuvar Araştırma Merkezleri Kütüphane
Üniversitemiz Yönetim Birimler Öğrenciler Bağlantılar Açıköğretim Kütüphane

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

BİNA

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

CCTV Güvenlik Görevlileri ve Titiz Çalışmaları

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenlik Büronun Titiz Bir Şekilde Çalışması

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Fakülte Öğrenci Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Rektörlük Protokol Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Fakülte Öğrenci Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Fakülte Öğrenci Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

7 / 24 Aktif Devriye Aracımız

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

7 / 24 Aktif devriye Aracımız

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Lojman Nizamiye Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Yurtlar Üst Bölge Nizamiye Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Kartal Nizamiye Giriş

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

7 / 24 Amir Devriye Aracı

KORUMA VE GÜVENLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Faaliyet Raporlarını Titizlikle Kontrol Ederken

Yönetimin Mesajı

Değerli Yönetim, Personellerimiz ve Öğrencilerimiz;

 Atatürk Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü, Merkezi iç birimlere, Merkezi dış birimlere ve İlçelere hizmet veren Güvenlik teşkilatı konumundadır.
 1957 yılında hizmet vermeye başlayan Üniversitemiz, asırlık tecrübesi ile özverili ve güler yüzlü güvenlik görevlisi personelleri, günümüz teknolojisi ile güvenlik cihazları ile tüm personellere ve öğrencilere en üst düzeyde güvenlik hizmeti çalışmalarını sürdürmektedir.

 '' Halka hizmet Hakk' a hizmettir. '' anlayışı ile gece gündüz demeden hizmet veren Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Güvenlik Müdürü, Güvenlik Müdür Yardımcısı, Güvenlik Şefleri, Güvenlik Amirleri ve Güvenlik Yazı İşleri Büro makamları olmak üzere 7 noktada yöneterek, Merkezi iç birimler, Merkezi dış birimler, Kampüs içi araç devriyeler ve İlçelerde bulunan 102 noktada alanında uzman güvenlik personelleri ile  Koruma ve Güvenlik hizmeti gerçekleştirmektedir.

 Üniversitemizin en iyi hizmete layık olduğu bilinciyle her geçen gün kendisini yenileyen güvenlik müdürlüğümüz, Bu bağlamda yenilenmiş yüzümüzle güvenlikte geçmişten günümüze değişimin, gelişimin ve güvenliğe verilen değerlerin en önemli temsilcisi , '' Güvenlikte Dönüşümün Adresi '' olmaktan gurur duyuyoruz.

 Haftanın her günü, günün her saati güvenliğinizin bekçileri Atatürk Üniversitesi olarak, güvenliğinizi daha iyi korumayı temenni eder, güzel dileklerimizi sunarız.


 Kadir GÖKTAŞ Koruma ve Güvenlik Müdürü

Tarihçe

Atatürk Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü Tarihçesi     Erzurum Atatürk Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü 2495 sayılı Bazı Kurum, Kuruluş ve Kişilerin Korunması ile Özel Güvenlik Teşkilatı Kurulması Hakkındaki kanun gereğince Aralık 1995 tarihinde kurulmuş ve 1996 yılında faaliyetlerine başlamış olup, bu hizmetini, Haziran 2004 yılında çıkarılan 5188 sayılı kanun hükümlerine göre Cumartesi-Pazar, bayram ve diğer tatil günleri de dâhil olmak üzere 24 saat aralıksız olarak vardiya sisteminde görevlerini sürdürmektedir.
 Üniversitemizde kendi kadrosunda bulunan 30 memur ve 218 işçi güvenlik görevlisi,1 müdür 2 tekniker 1 hasta bakıcı ve 3 temizlik personeli ile birlikte toplam 255 personel görev yapmaktadır. Bu personellerden 34 Özel Güvenlik Görevlisi Hınıs, Pasinler, Horasan, Tortum, Oltu, Narman, İspir ve Aşkale Meslek Yüksek Okulları ile Oltu Yer Bilimleri Fakültesi ve Oltu Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesinde Güvenliği sağlamak amacıyla toplam 10 (On) noktada görev yapmaktadır.
Görev yapan personel Resmi görev yapmakta olup, 5188 sayılı yasa ve uygulanmasına ilişkin yönetmelikleri ve Üniversitemizin Güvenlik Yönergesi çerçevesinde görevlerini yürütmektedir. Yıllık izinler genellikle Eğitim ve Öğretimin olmadığı yaz aylarında kullandırılmakta, Eğitim ve Öğretim dönemi açıldığında ise tüm personel okulların tamamında görevlendirilmektedir. Motorize ekiplerimiz, yaya devriyelerimiz ve kameralarımızla gerekli güvenlik önlemleri alınarak güvenliği tehlikeye düşüren olaylara karşı anında müdahale edilerek gerekli durumlarda kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışma yapılmaktadır.Kampüs geneli araç ve yaya trafiği denetlenerek trafik kurallarını ihlal eden araç sürücüleri hakkında gerekli yasal işlemler yapılarak tutanak tutulmaktadır.

Misyon ve Vizyon

MİSYONUMUZ;Atatürk Üniversitesinin strateji ve politikaları doğrultusunda;5188 sayılı kanun ve bunun uygulanmasına ilişkin yönetmelikleri ile diğer ilgili yasal mevzuatlar doğrultusunda Üniversitemiz ve bağlı birimlerinde bulunan binaları; yangın, kapkaç, hırsızlık ve sabotaj gibi olaylara karşı gerekli güvenlik tedbirlerini alarak korumak. Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizin, personellerimizin. Ziyaretçilerimizin ve lojman sakinlerinin güvenliklerinin en üst seviyede sağlanması için gerekli güvenlik tedbirlerini memnuniyet ilkesini ön planda tutarak etkin ve verimli Koruma ve Güvenlik Hizmeti sunmak VİZYONUMUZ;Teknolojik imkanlarla donanmış, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmeleri çalışmalarına yansıtan, uzman, yenilikçi, her türlü koruma ve güvenlik eğitimini alan personeliyle, her zaman kamunun ve kurumun menfaatini ön planda tutarak, Öğrencilerinin, personellerinin ve ziyaretçilerinin güvenliklerini en üst seviyede sağlayarak sorumluluk, gerçekçilik, katılımcılık ve adil olma ilkelerine bağlı olarak vereceği hizmet ile Üniversitemizde herkesin saygı duyacağı, diğer üniversiteler içinde örnek alınan bir Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü olmak